Solaksubaşı Otomotiv Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak 1964 yılından itibaren Goodyear Lastikleri T.A.Ş.’nin bayiliğini başarıyla sürdürmekteyiz. Ayrıca, 2023 sonu itibariyle Bursa’da Michelin bayiliği ile hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız.

2000’li yıllarda Gemlik bölgesindeki liman faaliyetlerinin artması, endüstriyel liman lastikleri alanında uzmanlaşmamıza öncülük etmiştir.

2018 yılı itibariyle, Goodyear, Michelin, Solideal, Camso ve Petlas markalarının bayiliğini üstlenmiş, ayrıca Yokohama – Galaxy Türkiye distribütörlüğü ile siz değerli müşterilerimize geniş bir ürün yelpazesi sunmaktayız.

Lastik sektöründeki başarılarımızın yanı sıra, nakliye ve antrepo sektöründe de 70 araçlık filomuzla damperli araçlarımız ile hizmet vermekteyiz.

Depolama ve Elleçleme seköründe 21.000 m² alanda, 12.500 m² kapalı depolama alanına sahip antrepomuz ve 50.000 m² açık saha ile depoculuk hizmetlerinde Borusan Boru Mannesman ile iş birliği yapmaktayız. Borusan Boru Mannesman ve antrepo arasındaki taşımacılığı kendi araçlarımızla gerçekleştirmekteyiz.

Faaliyet alanlarımız arasında, kara nakliye filolarıyla sözleşmeli çalıştığımız Eta, Borusan Boru, Medlog gibi firmalar bulunmaktadır.

Ayrıca demir çelik sektöründen Kaptan Demir Çelik, Borçelik, Ereğli Demir Çelik, Kardemir Karabük Demir Çelik, Tosyalı Harsco, Yeşilyurt Demir Çelik gibi önemli firmalarla iş birliği içindeyiz.

Liman hizmetlerimiz arasında Asyaport Limanı, Mersin Mıp Limanı, Borusan Boru Port, TCEGE Limanı, Kumport, Marport, Mardaş, Sefine, DP World Yarımca vb. yer almaktadır.

Solaksubaşı Ailesi, butik markası olan Solive ile 1950’den beri zeytin ve zeytinyağı ticareti de yapmaktadır.